“PD je sympatický počin mladých ľudí zo Slovenska, ktorí si povedali, že chcú prispieť k šíreniu normálnosti na Slovensku. PD súťaží na veľkom trhu podobných projektov, no po prvom vypočutí niektorej z epizód je zrejmé, že máme do činenia s ľudmi, ktorí hrajú prvú ligu. Navyše svojou činnosťou ukazujú, že nič ako brain-drain neexistuje – v čase vyspelých technológií sedia na viacerých stoličkách: na tej zahraničnej, no i na tej slovenskej; a sú v najlepšom slova zmysle transnacionáli ovplyvňújuci dianie na Slovensku z anglosaskeho sveta. Takže cheers do sveta za kanálom!”

Michal Vašečka
sociológ a riaditeľ Bratislava Policy Institute

“Ako aktívny pracujúci človek a zároveň študent doktorského štúdia som zvyknutá myslieť v nekončiacich povinnostiach, ktoré si neustále začleňujem do pomyselných priehradiek. PD mi otvorila nový obzor a naučila ma myslieť práve ‘outside the box’. PD je jednoducho srdcovka, inšpirácia, závislosť a neváham sa o ňu podeliť s mamou či flexibilne podsúvať zaujímavé myšlienky aj nič netušiacim cestujúcim v ‘share a ride’. Tak nastúpte i vy!”

Terézia Vančová
výskumná pracovníčka v oblasti poľnohospodárskej ekonomiky

“Od mladosti inklinujem k filozofii a rád sa k nej vraciam ako k nejakej mape ľudských myšlienok. Mal som dokonca obdobie, kedy som filozofické spisy čítal doslova ako romány. Hovoril som si, že bez štipky filozofie to proste nejde. Hovorím si to aj dnes, no na dlhé spisy alebo skúmanie už nemám toľko času. PD je úžasným miestom, kde je možné nakrátko sa pristaviť a načerpať ohromné filozofo-osvieženie v podobe veľmi príjemne ponúknutých a naozaj dobre vysvetlených myšlienkových problémov a svetov.”

Michal Patarák
psychiater

“Vďaka PD sa môžem ponoriť do hlbších vrstiev nášho každodenného života, ako aj spoznávať ľudí, ktorí sa seba samých ako aj svojho okolia pýtajú otázku ‘prečo?’. Mňa samú to učí bdieť.”

Miroslava Duranková
riaditeľka Akadémie veľkých diel

“PD počúvam už dlhšiu dobu najmä preto, lebo je pre mňa zdrojom nových informácií a zaujímavostí, najmä z oblasti filozofie. Počúvanie PD je pre mňa nielen príjemne, ale aj užitočne strávený čas, keďže som študentkou maturitného ročníka na gymnáziu a chystám sa maturovať z občianskej náuky, ktorej súčasťou je aj spomínaná filozofia. Ďakujem tvorcom a určite odporúčam všetkým zvedochtivým.”

Patrícia Čameková
maturantka na Gymnáziu Pierra de Coubertina

“PD ma zaujala hneď po prvom vypočutí. Objavujú sa v nej témy, nad ktorými mňa ako filozofického laika častokrát ani nenapadne zamýšľať sa. Závislosť na týchto “dávkach” prináša obohatenie pre dušu a uvedomenie si mnohých súvislostí v živote. A preto si myslím, že je veľmi dobré, že tu takýto podcast je.”

Martin Farbiak
analytik pre obchod a programátor